رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور:47 درصد از خدمات ارائه شده توسط سازمان ثبت اسناد و املاک در هشت ماهه اول سال به صورت الکترونیک بوده است .

نیاز به بازسازی و ارائه خدمات شفاف، سریع و سالم که از ضرورتهای نظام ثبت رسمی بود، در بخش عمده ای از فعالیتها محقق شده است.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، وی که در همایش سالروز تاسیس دفاتر اسناد رسمی سخن می گفت با اشاره به اینکه ارائه خدمات و حجم عظیم فعالیت های ثبتی به شیوه سنتی باعث آسیب شدید به ثبت رسمی و در معرض تهدید قرار دادن اثرات آن می شود افزود: ثبت الکترونیک اسناد رسمی از امور بسیار مهمی بود که امسال اجرایی شد و این طرح آثار ملی و بسیار ارزشمندی در جهت خدمت رسانی شفاف و سالم به مردم ایفا خواهد نمود که انشاءاله در آینده آثار مثبت آن به مراتب عیان می گردد.

معاون قوه قضائیه با تاکید بر لزوم فهم درست از آثار ثبت رسمی توسط همگان و بویژه مسئوولان، خواستار اهتمام جدی به توسعه آن در راستای کاهش هزینه های فراوان تحمیل شده ثبت غیر رسمی به جامعه شد و اظهار داشت: پیشگیری از انجام معاملات عادی و تلاش در اجرای دقیق مواد 46، 47 و 48 قانون ثبت و اجباری شدن ثبت اموال غیر منقول و معاملات ناشی از آن، ناشی از ضرورتهای جامعه است که احکام قانونی آن بیشتر از 90سال است که در قوانین آمده است.

وی افزود: نباید در الزام به ثبت رسمی معاملات مسامحه نمود زیرا این امر می تواند از تحمیل بسیاری هزینه ها بر سیستم قضایی و به طبع آن کشور جلوگیری به عمل آورده و تأثیر فراوانی بر ایجاد نظم حقوقی و جلوگیری از دعاوی در جامعه خواهد داشت. 

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به نقش کم نظیر امور ثبتی و ثبت رسمی در ایجاد نظم در جامعه به عنوان امور حاکمیتی خاطر نشان کرد: ماده هشت قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده 135 قانون برنامه چهارم توسعه ضمن تعریف امور حاکمیتی، امور ثبتی را جزء مهم این امور و در کنار اموری نظیر قانونگذاری و قضا قرار داده است.

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 

 

امام علی (ع)

همانا ارزشمند ترين بي نيازي عقل است و بزرگ ترين فقر بي خردي است و ترسناك ترين تنهايي خود پسندي است .

و گرامي ترين ارزش خانوادگي

اخلاق نيكوست.

عضویت در خبرنامه پیامکی

  • عضویت
    عدم عضویت

آدرس : اصفهان - خیابان هشت بهشت شرقی - نرسیده به چهار راه پیروزی  سمت چپ - پلاک 313

شماره  تماس

 32664450 -031 

سامانه پیام کوتاه  10003112655966