حمایت از تولید داخلی در استان اصفهان تحقق نیافته است

رسول جهانگیری در گفت و گوی خود اظهار داشت: با توجه به شعار امسال یعنی حمایت از تولید داخلی متأسفانه تسهیلاتی به اصناف و کارگاه‌های تولیدی اصفهان داده نشده است و حمایت و کمک چندانی به تولید کنندگان را شاهد نبودیم.

وی با بیان اینکه در برخی از حوزه‌ها قاچاق کالا به صفر رسیده است، بیان داشت: اکثر تولیدات ارزآور جذابیت صادراتی دارد و همین مسئله باعث می‌شود در صورت عدم حمایت از تولید کنندگان، تولیدات صادر و از کشور خارج شود.

رئیس اتاق اصناف استان اصفهان با اشاره به اینکه تحریم‌ها یک شمشیر دو لبه است و بهترین فرصت که متولیان و مسئولان از این ظرفیت استفاده و از تولید داخل حمایت کنند، ادامه داد: برخی از اصناف از فضای بورس استفاده و به صورت عمده و کلان مواد اولیه خود را تهیه می‌کنند اما در این میان راهکار و زمینه‌ای برای تولید کنندگان خرد وجود ندارد و این افراد مجبور هستند از مواد اولیه با کیفیت پایین‌تر استفاده می‌کنند.

سامانه ارائه تسهیلات به تولیدات کنندگان داخلی به نتیجه نرسید

وی افزود: به منظور ریشه‌یابی مشکلات و مسائل صفوف مختلف مقرر شد سامانه‌ای تعریف شود و تسهیلات از طریق این سامانه به تولید کنندگان اختصاص یابد که هیچ گاه این امر محقق نشد.

جهانگیری با اشاره به اینکه امروز کیفیت تولیدات داخلی به حدی رسیده است که به راحتی می‌توان تولیدات ایرانی را با برند خارجی به فروش برسانیم، تاکید کرد: هرچند ما این کار را توصیه نمی‌کنیم اما این نشان از کیفیت بالای تولیدات داخلی است.

وی گفت: لازم است که سال آینده تمهیدات جدی برای حمایت از تولید کننده و کالای ایرانی شود و در صورتی که حمایت از تولیدات داخلی محقق نشود کالای ایرانی در داخل مورد استفاده قرار نگرفته و تنها صادر می‌شود.

نوشتهٔ پیشین
دولت با تسهیلات کم بهره و توافق مالیاتی نجاتبخش اصناف شود
نوشتهٔ بعدی
خدمات خودجوش اصناف مختلف اصفهان به زائران اربعین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

آخرین اخبار و اطلاعیه ها

لینک های مفید

فهرست